lahvoň bez zátky

První weblog, kde gramatické chyby tvoří autorovo know-how

Čtvrtek, 1.01.2004
Hepy Ňů Jír 2004

Letos to tak vyšlo, že jsem trávil Silvestra pracovně. Pokud jde ovšem o efekty ohňostrojů, měl jsem výborné místo na pozorování. A to téměř z nahledu.

Když se přiblížil čas půlnoci, sbalil jsem si vše potřebné, mobily, foťák, baterku, ipaqa, zastřežil místnosti, přesměroval telefony, teple se oblékl a vydal se na výšlap potemnělou budovou. Prošel jsem do prvního patra a namířil si to k výtahům. A přišlo první zklamání. :) Výtahy, na které jsem spoléhal byly mimo provoz.


Jelikož se čas 24:00 více než blížil, rychlým během jsem se vydal schodištěm a počítám. Druhé patro, třetí, ... páté, ... sedmé ... pořád není konec ... osmé, deváté, ... jestě jedno kolečko a střecha je za dveřmi. Jen já jsem trochu zadýchaný. Otevírám a vstupuji na střechu. Trochu chytnout balanc. Je namrzlo. Šplhám ještě jedno patro po žebříků a skvělá vyhlídka a je dosažena.


K mému malému překvapení jsem se tu pozdravil s hlídačem budovy. Ale ohňostroje už kolem létaly v hojném počtu. Věnoval jsem se tedy focení a pozorování okolí.


Po návratu jsem hned podrobil sebekritice čerstvě ulovené fotografie. A jak jsem se již předem obával, dopadlo to tragicky. :) Příště to bude chtít stativ. A možná i lepší foťák, umožňující větší volnost v uživatelském nastavení. Ale na pár povedených kousku se přeci jen můžete kouknout — zde.
To co Vám bude připadat neostré, rozmazané a nepovedené, .... ano, to je skutečně neostré, rozmazané a nepovedené. :) Ale můžete to minimálně považovat za autorům umělecký záměr. Za pokus zachytit hru světel v pohybu. ;]


Na tomto druhém odkazu můžete shlédnout pár krátkých videosekvencí. Opet zachycených pomocí fotoaparátu.


No. A to je pomalu pro dnešek vše. Svůj nevšední zážitek jsem Vám již popsal. Pohled na světélkující a slavící prahu z výšky jedenáctého patra už může trumfnout jen vyhlídkový let v letadle v některé z príštích Silvestrovských nocí.
Inspirací mi bylo malé sportovní letadlo, které nad námi dnes v noci několikrát přelétlo.


ps: internet dnes v noci téměř usnul. :) Názorně to ukazuje jeden z grafů zahraniční konektivity.

Zapsal: lahvon 1.01.2004, 4:56:00
lahvoňův TrackBack: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/12604

KomentářePřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: