lahvoň bez zátky

První weblog, kde gramatické chyby tvoří autorovo know-how

Neděle, 8.06.2003
Definice technoida

Technoid je člověk, který se velmi liší od průměrného občana. Po příchodu do divadla a usazení se na sedadlo si takový technoid v iPAQu zjistí, na jaké představení to vlastně přišel. Přes GSM banking narychlo ověří, zdali kamarádovi za lístky odeslal peníze z eBanky. Následně odpoví na pár dotazů v internetové diskusi, přepne se v ICQ do offline módu a následně se odpojí od internetu. Hned poté postupně povypíná 3 až 4 mobilní telefony.
Při hodnocení divadelního představení se nemůže zbavit dojmu, že tvůrci mohli použít více efektů a technických vychytávek.
Při pokusu sbalit osobu opačného pohlaví se technoid naivně snaží komunikovat a používá k tomu většinou nevhodný komunikační protokol, přičemž se nedokáže oprostit od odborných termínů. Dívku svých snů zve k sobě domu na sbírku mobilních telefonů, vypráví jí básničky o modrém zubu. Když už má pocit, že mezi nimi mohl přeskočit nějaký ten paket lásky, dívka se většinou přepne do režimu invisible a technoid je zařazen na banned list. Technoidovi pak nezbývá, než si alespoň v duchu představovat, jak krásné mohly být pokusy o spárování a pokusy o spojení s kompatibilním konektorem druhého zařízení.
Ve volných chvílích či v kavárně technoid vysvětluje kamarádům základy technologie IEEE 802.11b, vysvětluje rozdíly, výhody či nevýhody této technologie, v porovnání s bluetooth. Snaží se ohromit čísly o dosahu signálu, použité frekvenci, druhu antén a použitém materiálu k jejich výrobě.
Velmi si dává záležet při vysvětlování struktury sítě, postavené na protokolu TCP/IP. Důraz klade na vysvětlení funkce paketu, včetně jeho struktury. Občas zabředne do popisu zkratek zařízení, které se starají o doručení SMS zpráv v síti mobilního operátora.
Takový technoid se ale vyznačuje i ryze specifickými rysy. Většinou je zadrátovaný změtí kabelů, za uchem občas vykukuje bezdrátové sluchátko, na opasku je zavěšena sada kožených pouzder, kde technoid přechovává své miláčky. Své opravdové miláčky. Své elektronické miláčky.

Ano, takto bych mohl pokračovat ještě dlouhé hodiny. Nicméně základní lekci pro rychlé rozpoznání technoida jsem vám dal. Proto si znovu shrňme základní fakta. Technoid je osoba, která většinou nedokáže plně zapadnout ve společnosti, pro technoida nekompatibilní. Většinou se stává, že ostatní členové společnost jeho hovoru příliš nerozumí. I když se mnohdy tváří, jak je jeho vyprávění zajímavé a poučné, nemůžou se ubránit dojmu, že se o jazyce, kterým technoid hovoří, na základní škole určitě neučili. Takového technoida lze většinou na první pohled a s přehledem identifikovat.

(V další kapitole si probereme pojem programátor ... )
Zapsal: lahvon 8.06.2003, 22:43:00
lahvoňův TrackBack: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/3783

Komentáře

K osobnosti technoida (Monika - Mail - WWW)
Konečně jsem pochopila, proč je s tebou taková legrace.. :o)

Re: Karel Dvoracek (lahvoň - Mail - WWW)
Karle, mate zajiste pravdu, ale kdyz uz pisete o tom lidstvi a mezilidske komunikaci, zajiste jste jiz slysel o ironii, nebo sebeironii. Alespon doufam ze ano.
Pak mozna lecos z tohoto clanecku pochopite trochu jinak.

Verte, ze i takovy prumerny technoid mozna mozna nestravi u pocitace ani polovinu casu, co vy. ;-)

Jsem rád, (Karel Dvořáček - Mail - WWW)
že nejsem technoid, ale obyčejný ČLOVĚK. Sice pracuji na počítači cca 15 hodin denně, hudbu, web, grafiku, v mobilu, který mám u sebe neustále, si čtu Vita Caroli, ale nezapomínejte: technika je jen nástroj. To lidské je někde jinde. Házení informací jen tak někam nebo jejich zběsilé získávání, to ještě není mezilidská komunikace.

Hodnoceni clanku (Admin - Mail - WWW)
K tomu uz neni co dodat... Vycerpavajici popis.Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: