lahvoň bez zátky

První weblog, kde gramatické chyby tvoří autorovo know-how

Pátek, 13.06.2003
Kupředu, modrá …

... aneb modrá data, kam se podívám

Účelem následujících několika řádku bude přesvědčit i zbylé neznalé či usilovně se pokroku bránící uživatele mobilních technologií o výhodách bezdrátové technologie Bluetooth (BT, modrozub).
Kdo nevyzkoušel, nepochopí. Bude se divit, co uživatelé modrozubé technologie vidí na té troše radiového signálu, který je obklopuje. Bude divit, z čeho jsou tak odvázaní. Ale jak říkám. Málo kdo bude odpíračem modrého zubu i poté, co se do něj modrý zoubek poprvé zakousne.
Pojďme tedy k faktům. Technologie bluetooth zabezpečuje komunikaci dvou či více zařízení na rozumně krátkou/dlouhou vzdálenost. Většina BT modulů zvládá komunikaci do vzdálenosti deseti metrů. Což v praxe plně dostačuje, větší vysílací výkon by byl pouze výraznějším žroutem energie. Které u mobilních zařízení není nikdy nazbyt. Proto se používá jen u některých BT modulů připojitelných přes rozhraní USB. Bluetooth tedy nahrazuje svazující kabely a nepraktické směrové IrDA.
Už se vám stalo, že přijímáte hovor na mobil a hlavu nakláníte k desce stolu, neboť Vám akční rádius zkracuje datový kabel, kterým je mobil propojen s notebookem? Už se Vám stalo, že přiběhl synovec a chtěl si hrát z Vaším mobilem (vždyť se povaloval na stole), zatímco Vy s nešťastným pohledem sledujete, jak Windows začínají křičet, že se jim přerušilo infra spojení s mobilem? Mám pokračovat? No dobrá ....
Už se Vám stalo, že jedete tramvají, potřebujete si nutně přečíst důležitý email v PDA a s obavami zjišťujete, jak byla příroda k člověku sobecká, když ho vybavila jen dvěmi horními končetinami? Počítejme spolu. V jedné ruce svíráte PDA, druhou rukou šermujete ve snaze správného směrování infra portů, třetí byste se potřebovali zavěsit do poutka na tyči. A to ani nepočítám, že byste nejlépe měli čtvrtou rukou vytvářet ochranný štít, proti případným nenechavcům, kteří by si rádi Vaší technikou vylepšili domácí rozpočet. Stylus pro ovládání PDA svíráte nejspíše v zubech. Alespoň že kufřík si můžete odložit na zem a přidržovat jej nohou.

A přitom může být svět jasnější, pohodlnější, takový .... více modrý.
Telefon máte bezpečně schován v kapse nebo v kufříku. PDA pohodlně ovládáte, nestaráte se o spojení mobilu s PDA.

Už Vás někdy zastihnul telefonní hovor v nevhodnou chvíli? Nestíháte rychle vyštrachat mobil z kufříku či batohu? Vždyť ale můžete telefonovat pohodlněji. Za pomoci náhlavní BT handsfree. Opět více svobody pro telefonujícího. Telefon zapojíte do stolní nabíječky a přitom nejste omezen v pohybu. Můžete se bez obav pohybovat po místnosti, odskočit si pro kafíčko na chodbu, možná i do sousední kanceláře pochválit kolegyni nový účes. Modrozubý signál si Vás pohlídá.

Tak jak. Stále ještě nevíte? Stále při pohledu do zrcadla vidíte pouze svůj zářivě bílý chrup? Pořád nevěříte, že alespoň jeden modrý zoubek by Vám neslušel více?


Další příklady využití BT:
- synchronizace PC a mobilu
- synchronizace PC a PDA
- správa hovorů a SMS zpráv z prostředí PDA
- bezdrátový tisk dokumentů z PDA či notebooku
- lokální bezdrátové počítačové sítě zajištěné BT routerem
- jednoduchá výměna kontaktů mezi uživateli BT mobilů
- BT klávesnice k PDA, notebooku či PC.
- bezproblémové připojení telefonu k vestavěné handsfree sadě v automobilu (kompatibilita více značek)
- ...
Zapsal: lahvon 13.06.2003, 17:26:00
lahvoňův TrackBack: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/3788

KomentářePřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: