lahvoň bez zátky

První weblog, kde gramatické chyby tvoří autorovo know-how

Neděle, 28.12.2003
Elektrický oblouk v mikrovlnce

Začalo to jako každé běžné ráno v praci, když se už se schyluje ke konci noční směny. Lahvoň je sám v Tiscali, jde si ohřát párek, aby se nezkazil v lednici.

Lahvoň měl vždycky z mikrovlny trochu fobii. Jakmile nejde o komunikační prvky, je to zlé. Vždy když si dával do mikrovnky něco ohřát, běhal mu mráz po zádech a odcházel raději do jiné místnosti.
I dnešní brzké ráno chtěl strávit v blízkosti mikrovlnné trouby jen minimum nutného času. A jak následjící okamžiky ukázali, nebyly lahvoňovy obavy liché.


Lahvoň na talířek úhledně položil jeden párek (dvě nožičky). Talížek vložil do trouby a provedl důkladně vystředění. Zřejmě aby nedošlo k excentrické rotaci talířku. Nevím sice příliš, čemu by to škodilo, ale bylo to prostě tak.
Následně lahvoň talířek i s párkem vzorově překryl plastovým čímsi, jenž bylo na přikrývání pokrmů v mikrovlnce podle vzhledu určeno. Zavřel dvířka a zahájil tak své dílo skázy.


Lahvoň ponechal mikrovlnku svému osudu a svižným krokem odkráčel, syčeti — sypati ... ehm ... Nescafé do svého oskarova hrdníčku. Bere do ruky sklenici s instantní smetanou .... a zaslechne prasknuti ... ha, praskl párek. No co, stejně se to sní, komu by to vadilo. Jenže praskání neustává, z párků by již dávno byla sekaná .... Lahvoň se ohliží a s úžasem sleduje záblesky uvnitř mikrovlnné trouby. Zvuk připomínající svařování, které na vlstní kůži naposledy za studenských let, jen stylově dokresluje situaci.

Lahvoň opatrně přiskakuje k mikrovlnce a statečně ji vypíná. Jde dokončit přípravu kafe a zatím dlouze přemýšlí, co bylo příčinou této netradiční události. Podezřelý zápach svařence se lyne do okolí.

S již hotovou kávou Lahvoň sbírá zbytky odvahy a jde nahlédnout do útrob toho pekeného stroje. Vše vypadá na první pohled OK. Jen párky jsou stále ješte studené, jen krapet po okrajích ovlažené. Nicméně na boku mikrovlnky je zřetelný šrám. Plech, pokřiven, roztaven a proděravěn.
Pohled na mikrovlnku


Detail závady


.... co jsem to zas u všech veverek provedl? :)


A teď ta nejzásadnější otázka .... co si počít se studeným párkem?
párek


 


Update: 7:20


Každý příběh by měl mít happy end. I lahvoňův příběh Vás o slzu dojetí nepřipraví. Zodpovíme si totiž poslední řečnickou otázku. Tedy jak naložit se studenými párky. Odpovědí budiž následující série fotek.
”


”


”


Zapomenout nesmíme ani na varování ostatních.
Varování!


A to je konec. T-t to jsem přece ....

Zapsal: lahvon 28.12.2003, 6:36:00
lahvoňův TrackBack: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/19704

Komentáře

Skvele (neserr - Mail - WWW)
Libila se mi reportaz o mikrovlnce. Skvele a vtipne napsana.

Veselé obrázky;-) (machj - Mail - WWW)
To mi připomnělo takové veselé obrázky a experimenty, co jsem někde viděl ... Některé jsou například na http://home.earthlink.net/~marutgers/fun/microwave/microwave.html, na konci jsou další odkazy (co třeba http://apache.airnet.com.au/~fastinfo/microwave/videos/watervideos.html) ...:-)

A jejda .... (novyk - Mail - WWW)
Jak by prohlasila moje mamka:
"A kdybys ty parky ohrival pomalu, tak se to nestalo" ....

Hmmm, stejne mne to prekvapilo, co se muze stat i s takovou pitomou mikrovlnkou ...Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: