lahvoň bez zátky

První weblog, kde gramatické chyby tvoří autorovo know-how

Pátek, 6.02.2004
Jak také může dopadnout vytírání podlahy

S tímhle se musím podělit. Jak také může dopadnout snaha vytřít podlahy v kuchyni. Aneb jak neodbíhat od tématu a držet se původního záměru.

Rozhodl jsem se, že než se mi uvaří brambory a než se upeče kapr, vytřu v kuchyni. Potud v pořádku. Zatím to nenaznačovalo žádný problém. Inu řekl jsem si, než si přineseš mop s kýblem, vyneseš odpadky, jelikož by u koše zavazela igelitová taška s plasty.


No jo, jenže když už jsem chtěl jít s těmi odpadky, řekl jsem si, že odnesu i plasty z mého pokoje. Tak jsem vyrazil pro druhou igelitku se slisovanými PETkami, nějakými těmi igelity a jiným platovým haraburdím vedle počítače. A když jsem přihodil i poslední dopitou minerálku, už už jsem chtěl odejít. Jenže když už jdu k té popelnici, proč nevyprázdnit i z pola plný proutěný koš se směsným odpadem. Tj. všechno nepapírové a neplastové. Vzal jsem tedy jeden igelitový pytlík a jak se odpad sesypat. Přeci nepoběžím k popelnicím s celým košem. Ale jelikož je lahvoň velice zručný, při přesypávání přesypal a na koberec si zasvinil papírky a drobky.


Odložil jsem tedy pytle s odpadem a vzal do ruky vysavač a všechnu špínu vysál. Jenže proč si nezefektivnit práci. A když už vysávám, vysaji přeci i prach z poza stolu a nánosy prachu mezi kabeláží pod stolem. A tak jsem začal nasávat prach, šmejdit hadicí mezi kabely. A když jsem s uspokojením z efektivně a dobře provedené práce vypnul vysavač, zarazilo mě nastalé ticho. Ano, nikdo zatím asi netuší, ale já tušit začínal. Nehrálo z reprobeden rádio Černá hora. Jelikož jsem Pražák, poslouchám tohle východočeské rádio přes internet. Proč poslouchám zrovna tohle přespolní rádio, to by bylo na jiné povídání. ;)


Inu začal jsem pátrat po příčině. Miranda odpojená, LiveCon! ikonkou smutného ksichtíku indikoval nefunkční spojení, na kabelovém modemu pohaslé diody, na HUBu žádná indikace komunikace. Reset modemu ani HUBu nepomohl.


Pustil jsem se tedy do velmi zdlouhavé práce a začal rozmotávat kabely. Tu několik od zdrojů, tu jeden koax k modemu, tu několik UTPček a nějaký ten síťový od zásuvek. Nabíječky od mobilů jsem pro zpřehlednění situace rovnou vypojil a odhodil na postel. Po rozmotání jsem se pokusil vše možné rozpojit a znovu zapojit. Přešroubovat koax v modemu, stejně tak v zásuvce. Při tom jsem zjistil, že je zásuvka kabelovky nějaké celá uvolněná. Odpojil jsem tedy kabely a zásuvku rozebral. Dokonce jsem si k tomu přinesl i lampičku, abych si na to mé dílo lépe posvítil.


Zjistil jsem, že když mi tu zásuvku před lety montovali, moc kvalitní práci neodvedli. Takže jsem dotáhl všechny šroubky a vše znovu pozapojoval. Znovu restart modemu a znovu bez efektu. Windows hlásí komunikaci s modemem, modem si poblikává, ale dioda DATA nesvítí. A lahvoň je tak bez internetu. Takže budu mít o zábavu postaráno.
A tak jediné co mě může těšit je záložní GPRS spojení, které mi sponzoruje hranatý červený úsměv.


A jaké z toho celého plyne ponaučení? ..... no, pokud na nějaké náhodou přijdete, tak máte k dispozici komentáře. :-)


Update 22:00:
Tak mistral >> chello opět funguje. Zvolejme hurá. :)
Postup odstranění byl asi následující. Hodinku jsem "brouzdal" po netu. Pak jsem si začínal říkat, že bych měl zavolat na technickou potvoru dříve, než "zavřou". A abych ověřil, že není chyba mezi modem a zásuvkou a nebo přímo v modemu, požádal jsem operátora, aby mi kouknul na modem, zdali ho uvidí. A jelikož modem viděl a modem na dálku komunikoval, hledal jsem chybu mezi modemem a wokny.
Překvapilo mě, že dioda DATA na modemu nesvítí, ale když jsem vypnul modem či vytáhnul konektor ze síťovky, Windows ihned hlásily odpojení síť. kabelu.
Wokenní odpojení síťovky a znovu povolování - které téměř vždy pomáhá - se jaksi ukázalo bez efektu.


Po dlouhém přemluvání sama sebe a po ukončení ICQ komunikace (přes zálohu) jsem tedy zrestartoval počítač. A vše naběhlo jak mělo. Jak prosté. :)


A vysvětlení? Počítač byl očividně tak moc v šoku z mého nenadálého luxování, že přestal mluvit a síťová komunikace windows tedy přestala fungovat.
Logičtější vysvětlení mě prostě nenapadá.


A jaké poučení si tedy odnáším, že musím luxovat častěji, aby si na to počítač zvykl a nebyl poté tolik překvapený.

Zapsal: lahvon 6.02.2004, 20:51:00
lahvoňův TrackBack: http://www.bloguje.cz/blox/tb.php/24968

Komentáře

výpadek sítě (lední brtník - Mail - WWW)
prý to není chyba ale vlastnost xp
pokud ti (rozpojením kabelu) vypadne síťovka, xp ztratí ip adresu, ověř pingem. proto je řešením znovupřihlášení wirdows

Poučení (machj - Mail - WWW)
A já už myslel, že poučením je, že se nemá péct kapr a vařit brambory;-)

(Frantisek - Mail - WWW)
Pokud se v tom vyznáš, zkus v tý zásuvce překontrolovat připojení kabelu ze zdi. Ne jen dotáhnout šroubky. Ale zkontrolovat i jestli je dobře provedené odstranění izolace, přichycení opletení apod. Jestli jsou dráty nakontaktovaný tam kam maj bejt, a jestli není zkrat (bacha v zásuvce může být ss zkrat) mezi opletením a jádrem.

Hodně štěstí. Já to už absolvoval.

(Frantisek - Mail - WWW)
Pokud se v tom vyznáš, zkus v tý zásuvce překontrolovat připojení kabelu ze zdi. Ne jen dotáhnout šroubky. Ale zkontrolovat i jestli je dobře provedené odstranění izolace, přichycení opletení apod. Jestli jsou dráty nakontaktovaný tam kam maj bejt, a jestli není zkrat (bacha v zásuvce může být ss zkrat) mezi opletením a jádrem.

Hodně štěstí. Já to už absolvoval.

Re: kulida (lahvoň - Mail - WWW)
Brambory jsem zmigroval na bramborovou kasi. Moc dobrou. :)
A kapr se jen rozplyval na jazyku.

Ale ten internet stale nejde. :( A GPRS je žalostně pomalé. :(

(kulida - Mail - WWW)
a bramobry s kaprem dopadly jak? :)

hehehe (novyk - Mail - WWW)
To mas z toho, ze jsi zacal uklizet. Ale porad lepsi, nez vyhoret :-)

LOL (crx - Mail - WWW)
Hehe :-)Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: